Naše historie,
současnost a vize

O nás

Historie firmy TOMI – písek s.r.o. sahá do roku 1995, kdy byla založena ještě pod názvem Apistogramma Aquarium. V té době bylo ovšem těžiště její činnosti ve výkupu akvarijních ryb od českých chovatelů a jejich exportu do západní Evropy. Zlomem v činnosti byl rok 1999.

Tehdy firma změnila svůj název na TOMI – písek s.r.o. a začala úzce spolupracovat s vietnamskou společností Saigon Aquarium. Vzájemná spolupráce je velmi výhodn.. Ve Vietnamu pomáhali čeští odborníci, z nichž někteří strávili na farmě i celý rok a Saigon Aquarium získalo snadnější přístup ke špičkovým Lékům a dalším doplňkům, nezbytným pro kvalitní chov.

V současné době vietnamská firma vyváží ryby do celého světa od Japonska, přes JV Asii a Evropu, USA aj. a stala se firmou se světovou reputací. TOMI – písek s.r.o. tak získal obchodního partnera, který dodává ve výborn. kvalitě jak běžný sortiment ryb JV Asie, tak i ryby, které jinde nelze nakoupit, mezi nimi i druhy zcela výjimečné.

TOMI - písek s.r.o. se z vývozce stal jedním z našich nejvýznamnějších importérů akvarijních ryb.​

V současné době dováží ryby ze šesti států tří kontinentů, dodavatele má v Brazílii, Kolumbii, Nigérii, Thajsku, Singapuru a, pochopitelně, ve Vietnamu. Kromě toho nabízí ryby i z domácích odchovů. V Praze – Čakovicích byl vybudován sklad s více než šesti stovkami akvárií a navíc s desítkou velkokapacitních nádrží.

Všechna akvária mají vlastní filtraci a jsou napouštěna z nádrží umístěných po stropem skladu. Stojany z nerezové oceli jsou samozřejmostí. Zde jsou dovezené ryby minimálně 14 dní karanténovány a teprve pak jdou do prodeje. Sklad je rozdělen do tří částí. Největší část je, samozřejmě, vyhrazena sladkovodním teplovodním rybám. Nádrže a sto akvárií je určeno pro studeno vodní ryby. Stálá nabídka, bez ohledu na sezonu, představuje více než 300 druhů ryb vždy v několika velikostech. Jinak ovšem může nabídnout výběr z přibližně 1.200 druhů.

Společnost dodává svůj sortiment do velko i maloobchodů a má bezmála stovku stálých odběratelů.

Její cenová politika, kvalita za přiměřenou cenu, umožňuje našim velkoobchodním společnostem tyto ryby vykupovat od TOMI – písek s.r.o. a ještě je exportovat do států západní Evropy a do zámoří. Prvním úkolem zaměstnanců firmy není honba za ziskem, ale především spokojenost zákazníků s kvalitou ryb.

Ta jde pak ruku v ruce s úspěšností společnosti. TOMI – písek s.r.o. drží ve svém skladu základní sortiment ryb, které se prodávají stále a pravidelně. Kromě toho dováží mnoho druhů zvláštních nebo vzácných. Mnoho chovatelů, kteří touží po rybě, kterou nemá každý. Takovou je třeba vzácný a krásný sladkovodní rejnok Himantura oxyrhynchus, rýžový krab Sesarma sp., sladkovodní muréna Ophisternon gutterale a nebo lezec Periophthalmus sp ..

Mezi další velmi zajímavé ryby z Vietnamu patří i Butis butis, Batrachomeus trispinosus nebo Sewelia Lineolata. Na vybranou má zákazník také z velkého počtu druhů studeno vodních ryb, např. závojnatek atd.. Z Thajska a Singapuru má firma na skladě kromě velmi oblíbené Botia macracantha i jiné, méně obvyklé Botie, a nabízí i Myxocyprinus asiaticus. Z Nigérie jsou dováženy hlavně Pantodon buchholzi, Gnathonemus petersii, Erpetoichthys calabaricus a Polypterus senegalus a palmas.

Zvláštní kapitolou jsou ryby z Jižní Ameriky, tedy z Kolumbie a Brazílie. Na prvním místě je určitě Otocinclus a L – krunýřovců je tu celá řada. Několik variant Baryancistrus a Panaque, mnoho druhů Corydoras, Arowana silver a mnoho, mnoho dalších, včetně takových rejnoků, jako je Potamotrygon motore. Preferujeme individuální přístup a proto se plně orientujeme na potřeby a požadavky každého zákazníka. Naše dlouholeté zkušenosti v oboru Vám zaručují ty nejlepší služby. K dispozici je plně vyškolený personál. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Společnost

TOMI - písek s.r.o.

IČ: 264 45 930
DIČ: CZ 264 45 930

Cukrovarská 34/41
Praha 9 - 196 00

Obchod

Ladislav Žilka
Obchodní manažer

+420 736 503 151
zilka@tomi-pisek.cz

Otevírací doba:
Po-Pá | 8:30 - 16:00

Nemovitosti

info@tomi-pisek.cz

Pro informace k nemovitostem se obraťte na e-mail

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasím s podmínky zásady ochrany osobních dat

2023 © copyright TOMI - písek s.r.o. | Zásady ochrany osobních dat | Zásady cookies